Обавештења

Општинско такмичење из информатике и рачунарства

Честитамо нашем ученику 7. разреда Лазару Станојевићу и наставнику Младену Јовићу на одличним резултатима на општинском такмичењу из информатике и рачунарства и пласману на окружно такмичење!!!

Израда новогодишњих украса од рециклираног материјала

Крајем децембра је на часовима Технике и технологије у организацији наставника Младена Јовића реализована радионица под називом „Израда новогодишњих украса од рециклираног материјала“ у којој су учествовали сви ученици виших разреда наше школе.

„Zajedno i bezbedno kroz detinjstvo“

Pripadnici Policijske uprave u Bor, Policijske stanice u Negotinu i OZSK PS Negotin, su dana 22.11.2023. godine, u okviru projekta „Zajedno i bezbedno kroz detinjstvo“ održali predavanje učenicima 5-1 i 7-1 razreda Osnovne škole “ Momcilo Rankovic” u Rajcu, opština Negotin, na temu „Prevencija vršnjačkog nasilja u stvarnom i virtuelnom okruženju“.

Kroz razgovor i druženje sa našim policijskim službenicima, učenici su saznali kako da prepoznaju različite vidove nasilja i diskriminacije, kao i sa posledicama nasilnog ponašanja u stvarnom i virtuelnom okruženju.

Učešćem u online kvizu imali su prilike da pokažu stečeno znanje, a najuspešnijim učenicima su podeljeni bedževi, dok su ostalima podeljene utešne nagrade.

Дан примирја у Првом светском рату

Поводом Дана примирја у Првом светском рату ученици наше пколе су најпре са наставницом историје кроз презентацију и део документарног филма о Великом рату увидели улогу Србије у Великом рату и њен допринос победи Савезника. Потом су израдили пано и правили амблеме, који симболишу Дан примирја у Првом светском рату.